Mother’s Day

’Mother’s Day’ w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest w drugą niedzielę maja. W Polsce obchodzimy je zawsze 26 maja. Jak widać daty są różne, ale cel jest jeden- MAMA! 

Dzień ten jest szczególnie ważny dla dzieci. Dlaczego? Bo mamy są dla nich jednymi z najważniejszych (jak nie są najważniejsze!) osób w życiu. Z mamą są związane od początku. Dlatego w tym dniu dzieci mogą wyrazić swoją miłość w szczególny sposób, inny niż na co dzień.  

Zapraszam Cię dziś do zapoznania się z moimi propozycjami dotyczącymi Dnia Matki 😉

My mommy is a superhero!

Uważam, że każda mama jest superbohaterką. Ma moc, dzięki której wszystko wokół ogarnia (i nawet siebie!). Dlatego poszłam w ten motyw. Dzięki niemu dzieci dostrzegą bardzo ważną rolę mamy w życiu rodzinnym.

  1. Family flashcards– do pobrania tutaj

2. Mam dla Was wierszyk na Dzień Mamy pt. „My mommy is a superhero”. Mam nadzieję, że Wam i Waszym dzieciom się spodoba 😉

3. 'Build a sentence’. 

Zadanie polega na tym, że z dziećmi nazywamy symbole i pokazujemy, np. serce z ułożonych rąk jako „love”. Dzieci po zapoznaniu się z kartami obrazkowymi układają zdania. I tak np. 

A son loves mommy.

Proste, prawda? 🙂 Zapraszam do pobrania szablonów tutaj.

4. Pomysł na pracę plastyczno- językową.

Dziecko wybiera spośród podanych obrazków rzeczy, które chciałoby dać swojej mamie. Wycina, przykleja i koloruje. Na sam koniec nazywa podczas wspólnej prezentacji. Zachęcam również do tego, aby dzieci poruszyły swoją wyobraźnię i narysowały coś swojego 😉

Karta pracy do pobrania tutaj.

5. Kolorowanka/ laurka dla mamy 🙂 

Zaszalałam i stworzyłam coś dla dzieci, które bardzo i to BARDZO lubią kolorować (też są u Was takie w grupach? 🙂 ) Do pobrania tutaj.

Songs

Propozycje 'The Kiboomers’ są moim zdaniem proste i bardzo przyjemne do śpiewania z dziećmi 🙂 

’The Learning Station’ stworzyło wersję „Boom Chicka Boom” na Dzień Mamy. Bardzo fajna- łączy poznanie nowego słownictwa z ruchem, co ułatwia dzieciom jego zapamiętanie.

Spodobały się Wam moje propozycje i materiały? 

Happy Mother’s Day!

See you,

Caroline 😉

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon