Christmas, Christmas everywhere

Święta już niedługo. Praktycznie przez cały grudzień jest omawiany temat świąt, piecze się pierniczki, pisze listy do św. Mikołaja… Z tej okazji przygotowałam materiały, które mam nadzieję, ze pomogą opanować lub utrwalić słownictwo związane ze świętami.

Flashcards

W zestawie znajdziecie 16 kart obrazkowych formatu A4 z moimi grafikami (możecie oczywiście sobie wydrukować mniejsze) oraz podpisy. Polecam zrobić wersję z rzepem samoprzylepnym (patrz: zdjęcie).

Karty wraz z podpisami są do pobrania TUTAJ.

Bingo

Z tymi samymi grafikami znajdziecie TUTAJ również bingo. Polecam użycie do nich np. filcowych śnieżynek czy gwiazdek albo po prostu nakrętek.

Writing worksheets

Poza tym, znajdziecie również TUTAJ karty do pisania po śladzie czcionką Elementarz Dwa.

Christmas memory

Memory do pobrania znajdziecie TUTAJ

Gry z użyciem kart

Kart również użyć możecie do innych gier językowych czy to w grupie przedszkolnej czy nawet na zajęciach indywidualnych. Do każdej z zabaw używamy albo spinera albo deski do serów z Ikea z naklejoną strzałką 🙂  

  • Spin and name it vol. 1: plik kart do gry memory z nadrukowanym tłem kładziemy obok koła.  Dzieci siedzą naokoło niego. Zaczyna nauczyciiel automatycznie pokazując dzieciom co i jak 😉 Strzałka wskazuje dziecko, którego zadaniem jest wybranie karty z pliku i nazwanie świątecznego symbolu. Gra toczy się do momentu aż wszystkie dzieci zostaną wybrane 😉 
  • Spin and name it vol.2: (gra w wersji na zajęciach indywidualnych) rozkładamy karty naokoło spinera. Strzałka wskazuje daną kartę. Zadaniem dziecka jest nazwanie symbolu znajdującego się na danej karcie.

Merry Christmas, everyone!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon