Hawajskie rytmy

Nie wiem, jak Wy, ale uwielbiam hawajskie rytmy. Lato, słońce, szum morza i piękna spokojna muzyka, ach!

Uważam, że oprócz tematyki typowo letniej, pirackiej warto dzieci wprowadzić właśnie w ten klimat, gdy już zbliża się pora wakacji. Jak to zrobić? Dzięki Vaianie od Disneya! 🙂 Większość dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych uwielbia tę bajkę- ja również (obejrzałam ją chyba ok. 10 razy i śpiewam piosenki w trakcie filmu za co mnie linczują inni widzowie :p ).

Mała rada: Jeśli będziecie szukać w Internecie czegokolwiek na temat Vaiany w języku angielskim, to pamiętajcie, że w wersji anglojęzycznej tytuł filmu był „Moana” 🙂 

Przepiękne activity sheets i kolorwanki z „Vaiany” dostępne u „lovepeaceandtinyfeet.com”–> tutaj

U mnie w przedszkolu pod koniec maja odbywał się akurat dzień tańca. Warto to wykorzystać. Dzieci (ubrane w hawajskie spódniczki i hawajskie wieńce- do kupienia np. w Tigerze) mogą zaprezentować układ taneczny do hawajskich piosenek.

Oto moja lista hawajskich piosenek do zatańczenia wspólnie z dziećmi:

  1. Mój numer jeden to bardzo rytmiczna piosenka „We know the Way”

2. Piosenka, dzięki której Wasze dzieci na słowa „Thank you” będą Wam zawsze odpowiadały „You’re welcome!” 😀

3. Kolejna piosenka z „Vaiany” „How Far I’ll go- świetna podczas relaksacji dzieci.

4. Oglądaliście w kinie „W głowie się nie mieści?” Nie? Szkoda- serdecznie polecam! A Jeśli tak, to czy byliście na reklamach? Śmieszne, ale gdy pracowałam w kinie ludzie myśleli, że pomylili filmy, a tu zonk. Przed głównym filmem był wyświetlany PRZEPIĘKNY krótkometrażowy film pt. „Lava” opowiadający o miłości dwóch wulkanów. Piosenka do tego filmu jest CUDOWNA, wzrusza do łez, a dzieci momentalnie się wyciszają. 

5. Nie mogło na tej liście zabraknąć oczywiście „Somewhere over the rainbow”. Piosenka, jak każdy wie, piękna, wzruszająca i baaardzo hawajska.

Hawajsko Was żegnam na dziś, bardzo wyciszona i zrelaksowana 🙂

Stay tuned,

Caroline 😉

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon