„Vaiana”

W poprzednim poście wspominałam o hawajskich piosenkach.W związku z tym, że teoretycznie mam chwilę odpoczynku pozostaję w tym hawajskim klimacie.

„Vaiana”- co tu dużo mówić. Mam słabość do tego animowanego filmu 😉 Podczas jego oglądania dzieci wyciszają się (i ja również). Dlaczego polecam go wszystkim? Bo porusza bardzo ważne kwestie. 

Vaiana jest odważną dziewczyną, która chce podążać za głosem swojego serca. A tego powinniśmy uczyć dzieci- aby postępowały zgodnie ze swoim „JA”! Powinny popełniać błędy (POZWÓLMY IM NA TO!). Dzięki nim będą poznawały konsekwencje swoich czynów i wyniosą odpowiednie wnioski. Jest takie powiedzenie „Człowiek uczy się na błędach” i to jest najprawdziwsza prawda! Każdy, kto za dzieciaka dotknął gorącego żelazka wie, że jest ono faktycznie (jak mamusia wcześniej mówiła, ale nie chciało nam się jej uwierzyć) piekielnie gorące i i już go nigdy nie dotkniemy.

No ale do meritum, Vaiana pokonuje przeciwności losu, pragnie pomóc ludziom ze swej wyspy i wyrusza na podbój oceanu! Pomaga jej Heihei- śmiesznie dziwny kogut i Maui, półbóg.  

Poniżej znajdują się materiały, które stworzyłam na potrzebę zajęć na temat Vaiany 🙂

  • „Vaiana” flashcards-–> tutaj
W zestawie znajduje się 12 kart obrazkowych: od Vaiany po serce TeFiti 😉
  • „Vaiana” memory game ––> tutaj

+ tło do pobrania  —> tutaj

W zestawie jest 12 par kart. Polecam wydrukować na papierze 100g, na drugiej stronie wydrukować tło i zalaminować. Będą posiadały swój hawajski urok 🙂

  • Vaiana’s family tree –> tutaj
W bajce możemy spotkać trzy pokolenia. To jest też doskonała okazja, żeby powtórzyć z dziećmi nazwy członków rodziny. Często widuje się drzewa genealogiczne w formie schematów lub zwykłego drzewa. W związku z tym, że Vaiana to Hawaje, to postanowiłam to trochę zmienić! Drzewo palmowe! A co! 😉
Członkowie rodziny Vaiany znajdują się na liściach palmowych. Wytnijcie i zalaminujcie je. Następnie zadaniem dzieci jest odpowiednie umiejscowienie liści z członkami rodziny na palmie 🙂 

Powodzenia!

Mam tyle pomysłów, że w głowie mi się nie mieszczą (a propos, kiedyś przybędą materiały dotyczące niesamowitego filmu od Pixara, czyli „Inside Out”)! 

Stay tuned,

Caroline 😉

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon