Minions Wheel

Na „Minions Wheel” trafiłam kiedyś przypadkiem na Pinterest. Spodobało mi się, tym bardziej, że są Minionki i działa trochę jak miernik hałasu (jak w programie z lat mojego dzieciństwa „Od Przedszkola do Opola”, ach te wspomnienia… J )

Do zrobienia „Minions Wheel” potrzebujemy:

  • połowę tekturowego koła ( o średnicy ok 50 cm)-polecam pudełko po pizzy!
  • wskazówka wycięta z tektury
  • szpilka „tablicowa”
  • kawałek korka
  • minionki wydrukowane lub narysowane- do pobrania tutaj
  • farba plakatowa lub akrylowa

 

Półkole dzielimy na cztery części, malujemy na: czerwono, pomarańczowo, żółto i zielono. Na czerwonym tle przyklejamy minionka po przemianie- dzieci będą wiedziały już jakie zachowanie on obrazuje, szczególnie po obejrzeniu filmu. Na pomarańczowym tle, minionka z alarmem- sygnał dla dzieci, że coś nie gra i powinny się uspokoić. Na żółtym minionka uśmiechniętego, a na zielonym bardzo szczęśliwego.


JAK TO DZIAŁA?

„Minions Wheel” powinno być umieszczone w widocznym miejscu w sali. Od czasu do czasu informujemy dzieci o ich zachowaniu, wskazujemy na minionki. Dzieci wyciszają się, jęsli poziom hałasu jest zbyt duży, a wskazówka znajduje się na czerwonym lub pomarańczowym polu. Jeśli wskazówka jest na żółtym i zielonym polu również informujemy o tym dzieci, bo dzięki temu mogą być z siebie dumne.

„Minions Wheel” jest bardzo lubiane przez dzieci i faktycznie zmieniały swoje zachowanie. Wiadomo, że nie na cały dzień, ale np. podczas posiłku czy wspólnej zabawy na dywanie. W pewnej grupie doszło nawet do takich sytuacji, że nauczyciel nie musiał informować o zmianie wskazówki, ponieważ dzieci ją zauważały i same motywowały inne dzieci do zmiany zachowania. 

Dajcie znać, czy skorzystacie z pomysłu 😉

Stay tuned,

Caroline 😉

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon