School supplies

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Warto więc przybliżyć dzieciom temat przyborów szkolnych. W końcu używają ich każdego dnia 😉 W nauce języka obcego najważniejsze jest, aby dziecko uczyło się o tym, co jemu bliskie. Dlatego też przygotowałam dla Was kilka materiałów na temat przyborów szkolnych. 

  1. Karty obrazkowe do pobrania TUTAJ. Wykorzystacie je do zabaw z kubeczkami, czy na tablicy w szkole. Można przyczepić wszystkie karty na tablicy, a następnie dzieci po usłyszeniu nazwy przyboru zakrywają kolorowymi kartkami dany obrazek.

2. Kolorowanka do pobrania TUTAJ 

3. Bingo do pobrania TUTAJ.

Uczniowie/ dzieci są w kilku grupach i zakrywają obrazki kartonikami lub nakrętkami zgodnie z poleceniami nauczyciela.

4. Pisanie po śladzie

Dzieci usprawniają motorykę małą. Uczą się, utrwalają słownictwo poprzez pisanie po śladzie nazw przyborów szkolnych. Zwróćcie uwagę, aby dzieci płynnie pisały, a nie kolorowały literki.  

Karty do pobrania TUTAJ.

5. Karty do gry „I HAVE… WHO HAS…?” do pobrania TUTAJ

Dzieci losują karty i siadają w kole. Zaczyna dziecko mające np. gumkę, mówi „I have an eraser. Who has scisorss?”

6. „Komiks” do wklejania do pobrania TUTAJ

Jest on bardziej dla dzieci potrafiących już chociaż odrobinę czytać, ale możemy również go wykorzystać z dziećmi młodszymi. Wystarczy, że przeczytamy im tekst , a one wybiorą  odpowiedni obrazek i go przykleją.

Uczniowie wycinają przybory szkolne, czytają krótki tekst znajdujący się w chmurce i dopasowują odpowiednio obrazek do tekstu.

Zapraszam Was również do wpisu na temat bajki „The Day the crayons quit”, która będzie świetnym uzupełnieniem tematu 😉 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon