Lemon, lemon, lemonade!

Hello, lemonade lovers!

Uwielbiam lemoniadę, ale przygotowuję ją na bazie miodu niż cukru, a Wy? Dla mnie ta wersja jest bardziej naturalna i zdrowsza 😉

Lemoniada kojarzy się głównie z latem i upałem, dlatego przygotowałam materiały na ten temat. Polecam zrobić z dziećmi również prawdziwą lemoniadę 🙂  

Zanim przejdziecie do zabaw ze składnikami, warto je nazwać i przedstawić. Najlepszym sposobem będzie właśnie przygotowanie jej wspólnie z dziećmi. A jeśli nie macie takiej możliwości i „latacie” od sali do sali znajdziecie tu do pobrania flashcards

Lemoniadowe pomysły
  1. Roll a dice and give some ice

Gra, w której kostka decyduje o tym, ile kostek lodu dodamy do lemoniady 🙂

Do gry potrzebujemy większą kostkę z oczkami. Liczba oczek będzie wskazywała, ile kostek dziecko będzie miało wrzucić do szklanki. Następnie następuje przeliczanie kostek indywidualnie lub wspólnie z grupą. 

TUTAJ znajdziecie  szklankę z kostkami lodu do wydruku 🙂

2.  Sensory game „Where is a lemon?”

Do zabawy sensorycznej potrzebujemy 3 pudełeczka, w których znajdują się 3 różne owoce (jednym z nich musi być cytryna) oraz chustka/szalik na oczy. Niektóre dzieci mogą sobie same zakryć oczka, ale wtedy istnieje „ryzyko”, że będą oszukiwać 😛

Zanim przystąpimy do zabawy pytamy się dzieci, czy znają dane owoce. Dajemy je również każdemu dziecku do powąchania. Następnie każde chętne dziecko ma zawiązywane oczy, wącha owoce (możemy zmienić kolejność owoców zmieniając ich położenie), nazywa je i próbuje znaleźć cytrynę. 

3.  „Lemonade” clapping game

Tę zabawę dzieci wykonują w parach. Sprawia im ona mnóstwo zabawy. Po kilku pierwszych dniach znają ją na pamięć. 

4.  How many lemons are in the lemonade? 

Nauczyciel wkłada smutne i szczęśliwe cytrynki do szklanki. Zadaniem dzieci jest pozostawienie tylko tych szczęśliwych i przeliczenie ich. Dla starszaków można urozmaicić to poprzez dorzucenie kostek lodu. Dzieci wtedy przeliczają smutne, szczęśliwe cytryny oraz kostki lodu. Może ich być naprawdę baaaardzo dużo!

TUTAJ znajdziecie do pobrania cytrynki. A szklankę wykorzystacie z wcześniejszej zabawy 😉 Jak widzicie mało do wydruku, ale wykorzystać je można na wieeele sposobów! 

5.  Lemonade worksheet- practicing writing

TUTAJ znajdziecie do pobrania kartę pracy do usprawniania rączki, a jednocześnie do nauki pisania lemoniadowych wyrazów.  

UWAGA! Dzieci nie powinny kolorować tych wyrazów (często tak robią, jeśli nie poda im się odpowiedniej instrukcji). Powinny próbować wprawiać się w pisanie. 

Cyrtrynowo Was ściskam i see you soon!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon