Funny Monsters

Halloween bez potworów? No way! 🙂

Przygotowałam dla Was propozycje różnych aktywności związanych z potworkami z użyciem potworkowych kart i nie tylko 😉

Potworkowe flashcards

Zestaw zawiera 8 różnych potworków, które możecie użyć do opisywania z dziećmi części ciała, kolorów i emocji. Możecie również wydrukować je podwójnie i zagrać w potworkowe memory.

 

Karty do pobrania TUTAJ.

Tło do kart do  pobraniaTUTAJ.

Prezentacja w Genial.ly

Genial.ly– ta strona jest GENIALna 😉 Można stworzyć w niej cudowne prezentacje. Aby otworzyć prezentację należy kliknąć TUTAJ. Zawarte są w niej: cechy charakterystyczne potworów, przeliczanie potworów 1- 10, układanie sekwencji oraz zagadki słuchowe. Enjoy!

Potworkowe akcesoria

Monster Box– w potworkowym pudełku możecie ukryć dziwne obiekty, np. slime, gąbkę, piłeczki pimpongowe symbolizujące oczy- czyli wszystko to, co może kojarzyć się z różnymi potworami lub ich częściami ciała, z których potem będziecie konstruować własnego potwora.

Pinky Winky– mój Pinky to tzw. pożeracz pidżam 😀 Sprawia mega frajdę dzieciakom, bo mogą do jego paszczy włożyć rączkę i coś z niej wyjąć, np. karty obrazkowe lub po prostu nakarmić potworka.

Książeczka „Squishy Squashy Monsters”

Ja swoją zakupiłam w moim ulubionym TkMaxxx za 19,99 zł. Książeczka zawiera opisy różnych potworków, podkreśla części ciała i ich charakterystyczne cechy. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Potworki są bardzo sympatyczne i sensoryczne 😉 Dzieci dzięki odpowiednim teksturom zrozumieją przymiotniki, którymi określane są części ciała potworów.

 

Książeczka sensoryczna z wydawnictwa USBORNE „That’s not my monster”.

Książeczka z serii „That’s not my…” jest przeznaczona bardziej dla maluszków. Podobnie jak poprzednia zawiera mnóstwo tekstur, które zachwycają dzieci. Drapią, łaskoczą, czyli zawierają wszystko to, co przyjemne dla paluszków maluszków 😉

Przez całą historyjkę poznajemy różne potworki i szukamy małej myszki ukrywającej się w różnych miejscach książeczki.

Zabawy językowe

NOT ME„- dzieci siedzą w kole, losują karty. Tylko jedna osoba wylosuje potworka. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, kto jest potworkiem zadając pytanie:

„Who is a monster in this awesome group?”

„[imię dziecka] is a monster in this awesome group!”

„Who me?”

„Yes, you!”

Jeśli dziecko nie ma potworka mówi „Not me”  reszta grupy pyta dalej„Then who?”

Jeśli dziecko ma potworka mówi „Yes, me.” Wbiega do koła i straszy dzieci  „Arrr!„:D

Karty do gry do pobrania TUTAJ

Zabawa kołowa „Where is my monster?”

Zadaniem dzieci jest odszukanie osoby, która posiada takiego samego potworka poprzez zadawanie pytań odpowiednich do swojego potwora, np. „Have you got two heads? „. Jeśli znajdzie to razem z kolegą/ koleżanką siadają i rysują swoje potworki na kartce. Pozostałe  dzieci szukają dalej swoich partnerów.

Pomocne w tej zabawie będą odznaki, które dzieci mogą sobie zawiesić (wydrukujcie je, zalaminujcie i przyczepcie wstążkę lub sznurek). Odznaki znajdziecie TUTAJ.

Zabawa w grupach „Guess the Monster”

Dzielimy dzieci np. na 4 grupy lub więcej. Pierwsza odgaduje potwora drugiej, trzecia potwora czwartej grupy. Przed sobą mają tabelkę z częściami ciała. Ich zadaniem jest zapytanie się przeciwników np. „How many legs has got your monster?” Przeciwnicy odpowiadają, a oni i zaznaczają odpowiednią liczbę, np. krzyżykiem na karcie. i rysują tego potworka. TUTAJ znajdziecie karty dla młodszych dzieci (z ilustracjami) oraz dla starszych (z wyrazami). 

Ciekawym podsumowaniem może być później wspólna rozmowa w kole na temat narysowanych potworów i czym one się różnią. 

Gra "Teach Your Monster to Read"

Gra językowa od USBORNE Foundation. Cudowna potworkowa, kolorowa, ucząca dzieci wymowy. Na tablice interaktywne, multimedialne, tablety i smartfony. LOVE IT! Istnieje ona jako gra (można w nią grać w za darmo, ale tylko w wersji DEMO), można również ściągnąć ją jako aplikację w Sklepie Play na Android lub w AppStore. Gra jest płatna, ale czasami twórcy dają możliwość darmowego pobrania- warto pilnować 🙂 

Zajrzyj tutaj– > https://www.teachyourmonstertoread.com/

Źródło: www.teachyourmonstertoread.com

Piosenki o potworkach

Potworrrnych zajęć! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon