British Week- part 1

Scenariusz i przygotowanie

        Pomysł na tydzień brytyjski wziął się już na samym początku mojej pracy w „Serduszku”. Przez kilka miesięcy zbierałam materiały, książki, kubeczki z flagą brytyjską, czyli wszystko to, co może się przydać. W końcu nadszedł ten czas, a było to wtedy, gdy Wielka Brytania podejmowała wielkie decyzje czy wyjść z Unii Europejskiej, więc że tak to ujmę… czas odpowiedni xD Ale po kolei. Zacznijmy od wszystkich przygotowań.

1. Brytyjskie dekoracje na korytarzu. U mnie była to girlanda z flagami brytyjskimi oraz stolik przykryty obrusem- flagą Wlk. Brytanii, który zakupiłam na allegro. Na nim była budowla z puzzli 3D- Tower Bridge, maskotka Paddingtona, książki M. Bonda, mini-dudy, filiżanki, dzbanek, puszki, double-decker bus, czyli jednym słowem wszystko to, co się kojarzy z Wielką Brytanią.

Puszki po angielskiej herbacie i ciasteczkach - w sam raz dekoracji lub do wykorzystania podczas zajęć, np. do losowania kart obrazkowych.

2 . Plakat informacyjny dla Rodziców.

3. Paszporty dla dzieci na cały tydzień wraz z naklejkami. Są one świetną opcją dla dzieci 🙂 Bardzo im się podobało zbieranie naklejek każdego dnia i motywowało ich do przyjścia następnego dnia do przedszkola.

Paszporty  do pobrania tutaj. Drukowałam je dwustronnie na sztywnych czerwonych kartkach A4. 

Naklejki: Do stworzenia naklejek użyłam grafik dostępnych w Internecie, głównie ze strony KissPNG. Zestaw dla jednego dziecka zawiera 4 naklejki. Każda z nich jest otrzymywana za udział w konkretnym dniu.

Do naklejek zakupiłam papier z wyciętymi już kółkami (15 arkuszy A4- po 1,99zł w osiedlowym sklepiku „ze wszystkim”). Trochę było z tym roboty, bo moja drukarka zaczęła sama odklejać naklejki, ale jakoś się udało 🙂  Można jednak je powycinać ręcznie poprzyklejać taśmę dwustronną albo po prostu kupić papier samoprzylepny 🙂

Zestawy naklejek do pobrania tutaj

Scenariusz tygodnia brytyjskiego do pobrania tutaj

 

Więcej zobaczycie niebawem 🙂

See You, 

Caroline 🙂

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon