British Week- part 3

       „Trip to London” to kolejny dzień z cyklu „British Week”, przeznaczony na podróżowanie z dziećmi po Londynie. Do tego przydać się Wam mogą, karty obrazkowe pocztówki lub zdjęcia z Londynu. Poniżej podam Wam również  moje propozycje materiałów i pomocy przydatnych do zorganizowania takiego dnia

  1. London Bus

Double- decker bus wycięty z kartonu (w moim przypadku z kartonu po kanapie z IKEA ) Zarys  autobusu zrobiony markerem, pomalowany farbą akrylową, ponieważ dobrze kryje. Do malowania polecam nawet najtańszy piankowy wałek malarski (ok. 4-5 cm. szerokości)- ułatwicie sobie tym pracę! Okienka (u mnie było ich 10) narysujcie sobie również markerem, wytnijcie nożem do tapet. Na koniec można dopracować szczegóły- napis i numer autobusu.

Autobus może posłużyć Wam jako FOTOBUDKA- wtedy możecie użyć różnych atrybutów do selfie: wąsy, okulary i czapki na patyczkach. Dzieci mogą się wcielać w różnych pasażerów. 

Autobus może być też POMOCĄ DYDAKTYCZNĄ 😉 Podróż po Londynie autobusem w grupach 10-osobowych może być niesamowitą sprawą dla maluchów! Zabawa polega na tym, że rozwieszamy w różnych miejscach sali karty obrazkowe/zdjęcia atrakcji turystycznych w Londynie, wypowiadamy nazwy tych miejsc, a zadaniem dzieci jest do nich dojechać właśnie autobusem.

Proces powstawania autobusu
Pasażerowie autobusu- fotobudka

2. Książka z mapą na temat Londynu z serii „Around the world” z TkMaxx za 19,90zł. Książka warta uwagi, bo zawiera nie tylko informacje na temat zabytków Londynu, ale i ogromną mapę i małe figurki przestawiające budynki, atrakcje turystyczne Londynu, taksówkę londyńską. Moim zdaniem, super! Po zapoznaniu dzieci z ciekawymi miejscami w Londynie możemy rozłożyć mapę i figurki na mapie miasta i odbyć podróż mini autobusem, np. z Tigera (8 zł) lub dołączonym w zestawie figurek.

20190304_074102

3. Kubki z flagą brytyjską do budowania wieży z kart obrazkowych. Trafiłam na nie przypadkowo… w second- handzie 😀 Nie mogłam ich nie wziąć!

Na zdjęciu są również karty obrazkowe od Eweliny prowadzącej blog „Pomysły przy tablicy” – BARDZO mi się spodobały 🙂

Jutro ostatnia część z cyklu brytyjskiego. Zapraszam!

Stay tuned,

Caroline 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon