Valentine’s Day!- printables

Walentynki są jednym z najsłynniejszych świąt anglojęzycznych i chyba najbardziej skomercjalizowanym. Nie jest łatwo więc przejść obok niego obojętnie. Nawet w przedszkolu, gdzie pojawiają się już pierwsze miłości 😉

Valentines Day może być obchodzony w bardzo przyjemny sposób nie tylko 14. lutego, ale i przez dłuższy okres czasu (np. przez cały tydzień), dzięki temu dzieci dłużej będą utrwalały słownictwo związane z tym tematem.  W projekt walentynkowy można włączyć również rozmowy o emocjach i uczuciach dzieci. 

Zabawy językowe

 Moim nieodłącznym atrybutem podczas tego święta jest Valentine Mailbox  zakupione we FlyingTiger. Skrzynka na listy służy jako:

  • magic box, z którego wychodzi pacynka, aby się przywitać

  • miejsce do zbierania walentynek wykonanych przez dzieci

  • pudełko na karty obrazkowe podczas zabawy językowej „What’s inside the mailbox?”

Valentine’s Day Flashcards do pobrania tutaj

Tło do kart obrazkowych do pobrania tutaj.

  1. „What inside the mailbox?” W skrzynce znajdują się karty obrazkowe z symbolami Walentynek. 
  2. „I like you!”- Zabawa kołowa do piosenki „Skidamarink” Super Simple Songs.  Dzieci podają sobie misia w rytm piosenki przy okazji ją śpiewając. Gdy muzyka przestanie grać, dziecko trzymające misia przytula osoby znajdujące się po jego/jej prawej i lewej stronie i mówi „I like you”. Zabawa trwa do czasu skończenia się utworu lub do wymęczenia dzieci 😀

Gry językowe
  • Valentines Board Game

Grę stworzyłam jakiś czas temu w programie Canva. Waszym pionkiem może być pionek z gry, mini-kręgle, albo, jak w moim przypadku, mała koperta symbolizująca miłosny list, który musi dotrzeć do adresata.  Podczas gry towarzyszą mi i dzieciom walentynkowe kostki z Tigera, które są prześliczne 🙂 Gra do pobrania tutaj.

 o tym w poprzednim wpisie 😉

Worksheets

Karty pracy stworzyłam z myślą o dzieciach, które chcą i lubią robić coś więcej. Nadają się zarówno dla 6-latków z wprawną rączką, jak i dzieci wczesnoszkolnych.

  • Matching worksheet do pobrania tutaj
  • Tracing worksheet do pobrania tutaj
  • „Trace the words” do pobrania tutaj

Happy Valentine’s Day!


Karolina 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
fb-share-icon