Nawet nie wiecie jak było mi trudno znaleźć anglojęzyczne karty Montessori z czcionką i rozmiarach odpowiednich do standardów Polskiego Instytutu Montessori! Stwierdziłam, że muszę coś z tym zrobić i pomóc tego typu nauczycielom. Wiem, ze na rynku są karty z czcionką Century Gothic. Jednak miałam przypadki dzieci w szkole podstawowej, które się do niej przyzwyczaiły i oswojenie z czcionką szkolną przychodziło im później z trudnością. A coraz więcej powstaje przedszkoli anglojęzycznych typu Montessori.
Już jakiś czas temu miałam zamiar zrobić trójdzielne karty Montessori na temat pszczół. Gdy pracowałam jako nauczyciel w montessoriańskich placówkach stwierdziłam, że jest to super rozwiązanie. Dzieci uczą się samokontroli, skomplikowanych nazw i szkolnego pisma.
Niedawno miałam okazję być w pasiece. Fakt, trochę się bałam, ale usłyszałam od pszczelarza (jeśli ktoś jest z Poznania, mogę na priv dać namiary na prawdziwy miodek 🙂 ), że pszczoły wyczuwają nasz strach, tak jak psy, więc mi ulżyło 😉 W końcu nadarzyła się okazja, a dodatkowym bodźcem stały się warsztaty edukacyjne na temat pszczół dla dzieci, na które szliśmy z naszymi starszakami 😉 W Bydgoszczy jest miejska pasieka na dachu jednej z uczelni, super byłoby gdyby było coraz więcej takich miejsc 😉
Wszyscy powinni wiedzieć, że powinniśmy szanować pszczoły, a co za tym idzie powinniśmy o nie dbać i nauczać dzieci o ich przydatności. Dzięki nim możemy żyć.